Technologie i ich zastosowanie, Wszystko o wykładzinach

Spody i podkłady wykładzin PCV

Spody i podkłady wykładzin PCV

Spody i podkłady wykładzin PCV to temat nieco pominięty, a bardzo istotny przy doborze podłoża zarówno do wykorzystania we wnętrzach domowych, jak i w zastosowaniu obiektowym. Doskonałe dobrane pokrycie podłogi to gwarancja długiej żywotności naszej podłogi w najwyższej jakości. W zależności od tego, jak bardzo wytrzymała ma być nasza wykładzina, warto jest rozważyć różne rozwiązania w kwestii podkładu. Podstawowe spody wykładzin PCV wykonane są z pianki i nie należą do bardzo praktycznych i trwałych rozwiązań. Polecamy nasz krótki przegląd rozwiązań, które sprawią, że każda wykładzina winylowa zyska na wytrzymałości i będziemy mogli cieszyć się jej doskonałym wyglądem.

Spody i podkłady wykładzin PCV – ciekawe rozwiązania do twojego domu i obiektów

Podstawowym spodem winylowej wykładziny jest spód piankowy. Jest on najmniej wytrzymały, jednocześnie najbardziej ekonomiczny. To najtańsze rozwiązanie, a jego miękkość sprawia, że najlepiej sprawdza się w wykładzinach mieszkaniowych i tych niskobudżetowych produktach obiektowych. Innym rozwiązaniem jest utwardzone PCV, które szczególnie polecamy do miejsc, gdzie mówić możemy o dużym natężeniu ruchu, w obiektach. Do wyboru mamy również podkłady kalandrowane, które uplastycznią wyjątkowo wytrzymałe wykładziny PCV, a także panele winylowe. Możemy skorzystać również z podkładów tekstylnych, które ładnie zamaskują nawet poważniejsze nierówności

Spody i podkłady wykładzin PCV – polecamy

Jeśli zależy wam, aby nie zniszczyć wykładanej powierzchni, polecamy szczególnie dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest dwustronna taśma Projectape. Nie jest ona mocno przytwierdzana do podłoża, dzięki czemu nie uszkadza zarówno wykładziny, jak i tego, co pod nią. Przy okazji pozbywa się nierówności. Wystarczy mocno przytwierdzić ją do wykładziny i mamy pewność, że podłoże pozostanie nieuszkodzone. Drugim rozwiązaniem jest Project Carpet Universal Underlay. Działa na bardzo podobnej zasadzie. Tego rodzaju podkłady nadają się nie tylko pod panele winylowe, ale również pod płytki dywanowe. Podłoże początkowe jest dzięki temu doskonale zabezpieczone, a ewentualne usunięcie  wykładziny nie stanowi żadnego problemu. Zachęcamy do zapoznania się z produktami w naszej ofercie.