Ciekawe realizacje wnętrz

3 porady, jak dobrze położyć winylową podłogę

3 porady, jak dobrze położyć winylową podłogę

3 porady, jak dobrze położyć winylową podłogę to lista, którą powinniście wywiesić sobie w widocznym miejscu, jeśli planujecie samodzielny montaż tego rodzaju. To wcale nie jest trudne, należy jednak pamiętać skrupulatnie o tym, aby nie pominąć któregoś z etapów, bo wówczas osiągnięty efekt może nie być do końca zadowalający. Oto kilka prostych sposobów, jak w prosty sposób położyć piękną i trwałą podłogę, którą będziecie mogli cieszyć się przez długie lata.

3 porady, jak dobrze położyć winylową podłogę – Odpowiednie wymierzenie

Nic nas tak nie denerwuje, jak marnowanie pieniędzy. Jeśli kupicie za mało wykładziny, będziecie musieli dokupić. Jeśli kupicie za dużo, zmuszeni będziecie do wyrzucenia nadmiaru. Odpowiednie wymierzenie podłoża uchroni nas od marnotrawstwa i niepotrzebnych wydatków, a w czasie remontu warto jest o tym pomyśleć. Dlatego najpierw wymierzcie przestrzeń, z uwzględnieniem kilkucentymetrowego marginesu na błąd w waszych obliczeniach MIARKĄ TRADYCYJNĄ – ODRADZAMY KORZYSTANIE Z MIAREK LASEROWYCH.

3 porady, jak dobrze położyć winylową podłogę – Czystość, czystość, czystość!

Podłoże, którym pokrywać będziemy wykładzinę czy winylowe panele jest bardzo wyrozumiałe ze względu na elastyczność materii, jednak dla bardziej estetycznego efektu pamiętać należy o dokładnym oczyszczeniu. Pamiętajcie, że winyl to wytrzymały materiał i może zostać z nami na lata, dlatego wszelkie nierówności z czasem mogą zacząć nam przeszkadzać. Weźcie pod uwagę to zwłaszcza, kiedy zdecydowaliście się na wariant wykładziny który nie ma podkładu tekstylnego.

3 porady, jak dobrze położyć winylową podłogę – Dobór odpowiedniego spoiwa

Jeśli chodzi o spoiwo, ważny jest dobór do danego materiału. Jeśli chodzi o panele winylowe czy wykładziny, najlepszym rozwiązaniem jest specjalistyczny klej. Sprawdza się to szczególnie w pomieszczeniach o dużej wilgotności, daje bowiem konkretną stabilizację i długą trwałość. Alternatywą dla tej metody jest specjalistyczna mata przytwierdzająca tworzywo do podłogi. Jeszcze innym rozwiązaniem jest montaż bezklejowy, możliwy przy panelach montowanych na kliknięcie, coraz częściej spotykany we współczesnych aranżacjach. W doborze spoiwa doradzą nasi eksperci, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, który rodzaj przytwierdzenia rozwiązania podłogowego będzie najlepszy. Zapraszamy do konsultacji.